Cookbooks, Food & Wine

Palačinky budou Staples lahodné snídaně a zvýraznění neformální brunch. Nicméně, for mnoho víkendů kuchaři, velmi první palačinka nutně vede k odpadky může nebo Belly jejich Family Pet. Co je Key na dokonalé palačinky? Jak bude jste mistr řemeslo vaření Right z úplně první palačinka? zde jsou Pár z Nejběžnější úskalí z umělec palačinky:

Prevence hrudky v těstíčku. I když mnoho muži a ženy věřím, že dobrý palačinka těsto by mělo být lumpy a nerovnoměrné , mnoho kuchaři skutečně podporovat kuchaři na kompletně mix těsto před je to konzistence Rich krém . Tento povolení lepku Free to být vydáno z mouka . Pro nejlepší výsledky , metla těsto důkladně na několik minut , aby Air in do směs , více zde.

Vaření způsob. Its ' tvrdý až k čekat ranní jídlo , zvláště když je to něco jako Delicious jako palačinky. Ale těsto potřebuje nějaký čas na set -na nejméně a hodina minimum ale 3 hodin je Ideal . Tento umožňuje škrob na Raise a expand a vzduchové bubliny na absolutorium.

Využití a pan to je not řádně kořeněné. Pro palačinka výsledky , zaměřit se na a Level teflonové pánev . Sezóna pan pomocí a Little bit z rostlinného oleje First zahřátím pánve a zahrnou papírovou utěrku a potom třít olej into každý palec to vyhřívané pánve . Nechte pánev vychladnout a then Vyjměte Olej. Zatímco not každý je schopen vyhradit celý Fry pan pouze do sendviče, bude zjistit pravděpodobně největší úspěch IF Can 't Ever umýt mísa, která je ostřílených. Jako alternativu , utírat dole ono další požití pomocí vlhkého hadříkem.

Teplota žuly změnit, tak tam is absolutně ne žádné  "Perfect " atmosféra na vyrobit sendviče. The pánev by měla být So hot je téměř kouří . Nicméně, if je to dává pryč švestky modravý kouř, pak je to příliš hot a vaše sendviče shoří. Pokud jste není pozitivní zda váš pan je Ready pro vaření, hodit pár kapek vody. If voda okamžitě odpaří na Touch, vaše pan není příliš hot . If voda sedí pro chvíli trvat a vzal jeho čas do varu, pak you určitě mít do Turn teplota nahoru několika zářezů. know The pan is bezvadný teplota jednou kapičky vody zasyčení na Contact a odpařit po některé minut.

Lití příliš mnoho těsta. Most amatérské palačinky kuchařů Create kritické chyba nad tím je on těsto to get první palačinka. obvykle končí v husté, mastné dort to je spáleno na vnější straně a Raw ve Center. Pro mírnější sendviče, použít o polovina a naběračka nebo přibližně pár polévková lžíce.

Po dokončení nalil těsto, pak Enable palačinka set pro a pár sekund, nebo do doby, než malé bubliny začnou tvořit on povrch a okraje Start na Look Solid. Následně Take stěrku a jemně perou koncovky palačinka do protřepáním pánve do JAR dort důkladně. Pevně Place stěrka Under celý palačinky a překlopte jej in a rychlý pohyb. Stack palačinky ontop z jeden druhého do Keep jejich vychladnutí Down rychlé while ponechat vaření.

Postupujte podle těchto tipy a vaše First palačinka bude WoW vaše hosty a členové rodiny-místo toho One 's pes .